Відгуки слухачів школи

Роман Хамула, Австралія

Програма Літньої школи «Українська мова та країнознавство», яка проходила в 2014 р. в Львівському національному університеті імені Івана Франка надала можливість удосконалити володіння своєю українською мовою та зануритись в життя на українській землі. Основою програми було щоденне тренування мовних навиків, охоплення всіх аспектів граматики, що стали базою для покращення моєї мовної практики. Оксана Туркевич сформувала високоефективну та відкриту до спілкування команду. Їхній приємний гумор, легка, весела атмосфера та робота в невеликих та змішанах групах (наша група вищого рівня, викладачем якого була Данута Мазурик, складалась всього з п’ятьох студентів, які були з трьох континентів) сприяли створенню невимушеної, продуктивної атмосфери, яка завжди заохочувала відвідувати заняття знову і знову з великим нетерпінням. Окрім навчання, ми брали активну участь у різноманітних післяобідніх лекціях, семінарах, дискусіях щодо економіки та політичної ситуації в Україні, ознайомилися з відомими кав’ярнями, архітектурою міста Львова, співали в караоке під час перебування в мальовничих Карпатах, де піднімались високо в гори. Ці та багато інших моментів приносили нам багато задоволення та дозволяли нам легко та глибоко поринути в різні аспекти українського життя, побут в Україні. Усі ці заходи дали нам чудову можливість розвивати впевненість та застосовувати на практиці набуті навики. Ця насичена, ретельно продумана, збалансована та захоплива програма, можливо, найкраща в своєму роді. Я рекомендую курс як для тих, хто прагне покращити свої навики української мови, так і для тих, хто бажає весело і змістовно ознайомитися з мовою. Я закликаю всіх зацікавлених серйозно розглянути можливість взяти участь Літній школі 2015 року в такий переломний, вирішальний момент в історії України.

Мерт Луме, Естонія

У серпні 2014 року протягом 3 тижнів  мені пощастило брати участь у літній україномовній школі у Львівському університеті. Мене надзвичайно вразив рівень організації та атмосфера, які були дуже професійними; водночас надавали можливість для легкого спілкування між студентами й вчителями поза навчанням, що зробило вивчення української ще ефективнішим й веселішим.

Вчителі були чудовими, а програма була прекрасно продумана. Мене здивувало, як багато ми вивчили всього за три тижні! Підхід був дуже заохочувальний та індивідуальний, оскільки в класі в середньому було 6-10 осіб. Під час уроків дуже збалансовано вивчали лексику й граматичні правила, а потім відпрацьовували їх у веселих вправах. На початку школи кожного студента записали у групу з відповідним рівнем знання української мови, тому всім було достатньо складно і це було хорошим стимулом навчатися. Окрім уроків, після обіду у програмі були цікаві лекції з широкого спектру тем, пов’язаних з Україною, та розважальні заходи ввечері та у вихідні (включаючи поїздку в Карпати), протягом яких ми здружилися й гарно проводили час.

Особисто я прийшов на програму, знаючи деякі слова, але соромився говорити українською через постійні помилки. Уже через тиждень у мене був достатній запас слів та знання граматики аби впевнено висловлюватися в будь-якій ситуації. Я щиро рекомендую цей курс будь-кому, хто хоче почати ефективно вивчати українську мову й ознайомитися з українською культурою!

Хірано Такаші, Японія

Я прилетів до України через кілька причин, серед яких й та, що хотів поліпшити своє знання української мови, граматику якої уже вивчав в Токійському університеті іноземних мов. Спочатку думав: якщо буду жити у Львові, то зможу опанувати мову. Проте згодом зрозумів, що це міф. Насправді потрібне професійне навчання для того, щоб досягнути високого рівня знання мови. Літня школа дала мені ідеальну можливість навчання української мови, не тільки через те, що там висококваліфіковані викладачі з ЛНУ ім. Івана Франка, а також тому, що тоді в мене була робота і тільки влітку я міг ходити на курси. Ця школа була дуже унікальним місцем, куди різні люди з різних країн різних професій приїхали, щоб вивчати українську мову. Ми – іноземці щодня спілкувалися тільки українською навіть поза заняттями. Часом виправляли граматичні помилки один одного і розповідали про речі, якими зацікавились в Україні. Можливо, вам важко уявити, як насправді все виглядає, але головне, що приїхали люди з різних частин світу, які щиро хотіли вивчати українську мову. Як результат навчання у школі відчули неймовірну синергію для навчання мови та збільшення любові до України! Викладачі цієї школи не просто професіонали, вони справді знають нові методи викладання мов, уміють реалізовувати їх в аудиторіях. Я це можу гарантувати як викладач японської мови (з кваліфікацією). Це не означає, що вони дуже суворі або просто серйозні, а те, що атмосфера в школі дружня, весела, і водночас зацікавленість студентів до навчання щомиті зміцнюється. Після отримання сертифікату я відчув, що мої уміння і навички говорити українською насправді поліпшилися водночас захотів ще й ще вивчати її. Почав любити говорити й писати нею значно більше, ніж раніше.

Маріан Лушнат, Німеччина

Для мене не було кращого місця для ознайомлення з Україною та вивчення її багатої мови, ніж Львів. І немає кращої можливості це зробити, аніж потрапити до літньої школи Університету імені Івана Франка. 

Коли я почав програму, мої знання української мови були досить обмеженими. Запропоновані мовні курси змінили це. Навчання у маленьких групах зі студентами з різних країн світу було не тільки ефективне, а й дуже веселе. Викладач запропонував структуровану навчальну програму з правильним балансом між корисною лексикою й досить складною граматикою.  Дуже скоро кожен учасник отримав мовне підґрунтя для спілкування – і таким чином міг продовжити вивчати українську мову поза офіційним курсом. Узагалі, ніщо не може зрівнятися з тим, щоб бути в мовному середовищі, коли вивчаєш іноземну мову.

Звичайно, це можна сказати й про ознайомлення з Україною. Я отримав велике задоволення від лекцій та семінарів з історії, фольклору та географії, які проводили фахівці з цих аспектів українського країнознавства. Дуже часто ми, учасники, знаходили зв’язок між запропонованими невідомим, гуляючи вулицями Львова, під час екскурсій та розмов з українцями. Для мене це була найбільша перевага участі в літній школи: ми не тільки навчалися, але й пізнавали з практики.

У Львові мене заворожила Україна,  з того часу я дорожу досвідом, набутим там.

Еміліано Раноккі, Італія

Літня школа української мови у Львові була однією з найсвітліших сторінок мого життя. Я провів три чудові тижні в одному з найгарніших міст Європи. Погода була відповідна порі року, дуже приємна група людей, з якими я ще зараз підтримую спілкування. Протягом трьох тижнів я зробив великий поступ. Часто думаю про цей час і сумую за приятелями (точніше приятельками ), які там залишилися.

Ева Ґрундова, Чехія

Чому обирати Міжнародну літню школу української мови у Львові?
Тому що це

  • насичена навчальна програма
  • українська мова не тільки на заняттях, а також на вулицях Львова
  • бездоганна організація школи та комунікація з керівництвом Літньої школи
  • викладання української мови на високому рівні
  • можливість познайомитися зі студентами з різних країн світу
  • багато вражень про культуру України
  • цікаві екскурсії

Рекомендую !!! 🙂