Цікаво

Місто-легенд, місто Лева, маленький Париж, місто кави і дощу…. — так люблячи називають Львів його мешканці і гості. Перші згадки про Львів датуються 1256 роком. Його засновником був князь Данило Галицький, який назвав місто на честь свого сина Лева.

Розташований на перехресті торгівельних шляхів із заходу на схід, Львів завжди був важливим центром міжнародної торгівлі та співіснування культур багатьох народів. Зручне географічне положення Львова приваблювало ремісників з різних кран: німці, поляки, шведи, вірмени, євреї створювали в місті окремі квартали й залишили свій слід в історії. У неповторному галицькому колориті міста поєдналися готика і бароко, ренесанс та романський стиль, рококо та ампір, сецесія і конструктивізм. Великою кількістю історичних, культурних та архітектурних пам’яток Львів нагадує музей просто неба. У ньому розташовано понад 20 відсотків пам’яток архітектури з усіх, що знаходяться на території України. У грудні 1998 року ЮНЕСКО оголосило центральну частину міста історико-культурним заповідником.

Сучасний Львів — це місто, в якому минуле зустрічається з майбутнім. Тут багато науковців, письменників, акторів, художників, студентів. У місті часто відбуваються міжнародні промислові виставки, книжкові форуми, наукові симпозіуми, музичні, театральні фестивалі. Львів й надалі намагається залишати за собою духовне, інтелектуальне та культурне лідерство. За соціологічними опитуваннями, це друге за популярністю місто України після столиці — Києва